This page in English / Šī lappuse angliski

WWW serveri Latvijā

Šī ir vieta, kur no 1995. līdz 2003. gadam atradās viens no lielākajiem Latvijas webresursu katalogiem. 90. gadu otrajā pusē, pateicoties katalogiem netipiskiem informācijas apkopošanas veidiem, šis bija lielākais katalogs pēc tajā iekļauto nevirtuālo Latvijas webserveru skaita, pie tam tas tika panākts, katalogā neiekļaujot mazsvarīgu informāciju. Taču laika gaitā mazinājās jēga no resursu šķirošanas pa serveriem, mazinjās arī resursu nozīmība atkarībā no atrašanās vai neatrašanās uz virtuālajiem serveriem. Šajā katalogā virtuālie serveri tika ievietoti tikai tajos ļoti retajos gadījumos, kad tie saturēja vērtīgu informāciju. Pēdējos gados arī nav izdevies rast ne tuvu ne pietiekami daudz laika šī kataloga uzturēšanai, kamēr citi vadošie Latvijas katalogi ir rūpīgi papildināti, tiesa gan, izteikti domājot vienīgi par Latvijas auditoriju, jo nevienam no šiem katalogiem šobrīd nav angļu versijas.

Šī kataloga vietā turpmāk būs tikai norādes uz citiem vērtīgiem katalogiem, tāpat arī uz Latvijas resursus aptverošām meklēšanas sistēmām, kā arī nākotnē, iespējams, uz tādiem atsevišķu nozaru katalogiem, kas ievērojami apsteidz atbilstošās nodaļas vislatvijas katalogos, kā piemēram, uz LANET veidotajiem mūzikas un skolu resursu katalogiem.

Iesakām lietot šādus katalogus un meklēšanas sistēmas:

 • Google (iesakām kā labāko meklēšanas sistēmu; meklējamajiem vārdiem jāpievieno "site:lv")
 • Delfi katalogs (iesakām kā labāko katalogu)
 • TVNET/Latnet Web katalogs un meklēšanas sistēma
 • APOLLO - katalogs un meklēšanas sistēma
 • DEX, Latvian search engine

  Dažkārt labus rezultātus var iegūt arī, izmantojot Yahoo! Directory Latvia un Google Directory - Latvia - vienīgos labos, bet nelielos Latvijas katalogus angļu valodā, kā arī mazākas vai novecojušas meklēšanas sistēmas: Internet.lv un Search Latvian Web. Tāpat noderīga var būt meklēšana ZL Hotline (117) un Siets datubāzēs.

  Iesakām arī ielūkoties divās šeit bijušā kataloga versijās:

 • Pēdējā, 2000.gada septembrī labotā versija - tiem, kas interesējas par Latviju, bet nesaprot latviski, kataloga angļu versija joprojām var būt noderīga. Atvainojamies par daudzajiem nestrādājošajiem linkiem šajā lapā.
 • Viena no pirmajām, 1995.gada 3.novembra versija - tā šeit ir ievietota vēsturiskā materiāla dēļ, jo sniedz gandrīz pilnīgu Latvijas WWW pārskatu šajos ne pārāk senajos laikos, kad Gopher sistēmu pamazām nomainīja WWW. Saites pie nosaukumiem atstātas tikai tiem resursiem, kas vēl joprojām pieejami caur to 1995.gada adresēm. Nav grūti saskaitīt, ka pieejamas ir 25 adreses no 70; ārpus www.lanet.lv - tikai 13 no 57!!!.

  Pēdējo reizi labots 03.09.23
  Papildinājumus un labojumus gaida Atis Klušs: webmaster
  Atgriezties uz ar Latviju saistīto Internet resursu lappusi